הסבר על גלוטתיון

– הגלוטתיון הוא נוגד חמצון המיוצר באופן טבעי על ידי הגוף הממלא תפקידים חשובים בבריאות הגוף, המערכת החיסונית,ניקוי רעלים ועוד.

– הגלוטתיון  קיים במצבים מופחתים (GSH) ומחומצנים (GSSG). היחס בין גלוטתיון מופחת למחמצן הוא משהו שאפשר להסיק ממנו לגבי המצב הבריאותי

– הרמה של גלוטתיון יכולה לרדת עקב מספר גורמים כמו מתח תמידי, רעלים מהסביבה, תזונה לקויה עם מחסור בויטמינים ומינרלים, מחלות מסוימות, נטילת תרופות ועליה בגיל.

– הדרכים שאיתם אפשר להגדיל את רמת הגלוטתיון הן: צריכה של מזונות עשירים בגופרית כמו שום, בצל וירקות ממשפחת המצליבים. פעילות גופנית קבוע ושעות שינה מספיקות.

– תוספי גלוטתיון שנוטלים דרך הפה הם בעלי שיעור ספיגה נמוכים. שימוש בחלופות כמו גלוטתיון ליפוזומלי, טיפול בגלוטתיון IV וגלוטתיון מעורפל עשויות להיות יעילות יותר.

– מחקרים אומרים שגלוטתיון מועיל  במצבים בריאותיים כמו אלצהיימר, סרטן, פרקינסון, מחלת כבד ועוד, לעתים קרובות בשילוב עם טיפולים אחרים.

– עדויות על גלוטתיון עדיין מתעוררות. מעט ידוע על מינון אידיאלי. זהירות מומלצת לאלה עם מחסור בגלוקוז-6-פוספט דהידרוגנאז.

– רמות גבוהות של גלוטתיון עשויות להעניק השפעות הגנה, אך עדיין נדרש מחקר נוסף כדי להגיע למסקנות סופיות לגבי השימוש הקליני וההשפעות ארוכות הטווח שלו.

כדאי להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *